Termékek Menü

SCAURUS A szabadkőművesség

Ár:
4.300 Ft
3.440 Ft (3.276 Ft + ÁFA)
Kedvezmény: 20%
Cikkszám: KONYV1079
Elérhetőség: 779 db raktáron
Szállítási díj: 1.100 Ft
Gyártó: Fraternitas Mercurii Hermetis
Mennyiség:

Leírás és Paraméterek

Él az emberi lélek mélyén valamely titkos sóvárgás, megnevezhetetlen vágyódás valamely jobb, tisztább, erkölcsösebb világ után, melyet csak megálmodhatunk, de soha meg nem valósíthatunk. S van az emberi elmének egy képessége, mely fölér erőre, tartalomra nézve magával az alkotó tehetséggel: a fennálló rendnek, a létező világnak, a meglevő intézményeknek bírálata. Amaz, érzéseink legjava, a vágy egy jobb világ után, emez, elménk legjava, a meglevő világnak fölötte álló kritika, oly régiek, mint az emberi gondolkodás s érzés.

És ha a szabadkőművesi eszme történetét akarnók megírni, nagy könyvtárakat kellene megtöltenünk írásainkkal, mert ez eszmében egyesül az a sóvárgó vágy s a szemlélődő kritika.

A könyv hét fejezetre tagolódik:

-          A szabadkőművesség története

-          A magyar szabadkőművesség

-          A szabadkőművesség magyar alkotásai

-          A szabadkőművesség eszméje és szervezete

-          A szabadkőműves és a vallás

-          A szabadkőműves polgár

-          A szabadkőművesség jövője

A könyv azon ritka írások egyike, melyet már szinte lehetetlen elérni és igazi értéke a korai magyar szabadkőműves írásoknak.